سمپاشی مزارع
سمپاشی مزارع

 

سمپاشی مزارع باید به صورت اصولی انجام شود چرا که با یک اشتباه بسیار کوچک میتواند محصولات مزارع را و حتی خاک زمین را از بین ببرد , و دسترنج یک کشاورز با یک اشتباه در سمپاشی مزارع نابود شود .

مراحل سمپاشی در مزارع بسیار شامل نکاتی می باشد که این نکات از لحاظ علمی نیز به اثباط رسیده , چنانچه تغیراتی در این مراحل ایجاد شود می تواند خسارات جبران ناپذیری را وارد کند .

تیم متخصص سمپاشی آذین با در نظر گرفتن موارد و مراحل سمپاشی اصولی در مزارع و همچنین وارد نشدن آسیب به محصولات و خاک مزرعه و استفاده از سم دارای گواهینامه ثبت اختراع و سم هایی که زیر نظر جهاد کشاورزی ثبت و ساخته شده را برای محصولات و آفات باغات استفاده میکند .

مبارزه با آفات کشاورزی کار تیم متخصص سم پاشی آذین می باشد . آفت کشاورزی شامل : گیاهان یا جانورانی  که با ازدیاد آن‌ها در مزرعه و استفاده مستقیم یا غیر مستقیم از محصول باعث کاهش کمی یا کیفی محصول می گردند. نمونه آفت‌ها برخی مهره‌داران مانند گراز و خرگوش، برخی پرندگان مانند سار و گنجشک، برخی نرم‌تنان مانند راب و حلزون و برخی حشرات مانند ملخ و کرم ساقه‌خوار برنج است.

 

برخی از مراحل سمپاشی مزارع توسط اپراتور های سمپاشی آذین

1- انتخاب علف کش مناسب و موثر در کنترل علف هرز غالب مزرعه ضمن مشورت با کارشناسان ذیربط

2- رعایت دوز سم توصیه شده و رعایت موارد فنی اختلاط و نحوه استفاده از علف کش

3- عدم استفاده از علف کش در دماهای پایین و بالا بطوریکه در مواقعی که هوا سرد است به دلیل توقف رشد علف هرز تاثیر پذیری علفکش کمتر خواهد بود.

4- قبل از اقدام به سمپاشی از وضعیت جوی خصوصاً بارش باران ومسیر وسرعت باد اطلاع کسب شود.زیرا بارش باران باعث شسته شدن سم از روی علفهای هرز می شود و باعث پاشش غیر یکنواخت وبادبردگی وهدر رفت علف کش یا ایجاد خسارت در مزارع همجوار نا همگون می شود.

5- از اختلاط سموم علفکش ناسازگار با هم خصوصاً علفکش های هورمونی با سایر علفکشها خودداری نماییم.

6- در هوای آفتابی شدید از سمپاشی خوداری نماییم زیرا قطرات سم باقی مانده بر روی برگ ها در شرایط آفتابی شدید باعث ایجاد لکه های گیاه سوزی بر روی گیاهان زراعی مز گردد.

7- اگر از عفکش توفوردی می خواهیم استفاده کنیم ودر مزارع همسایه محصولاتی مانند یونجه، چغندر، حبوبات وپنبه کاشته شده باشد باید دقت نماییم تا این سم به این مزارع برخورد ننمایید. (خصوصاً مسیر باد بایستی در نظر داشت).

8- بعد از هر سم پاشی داخل مخزن وشلنگ ونازل آن را با آب ومواد شوینده باید بشوییم.

9- در سمپاشی وریختن سموم به داخل مخزن باید مسایل احتیاطی را رعایت نموده وباید از لباس مخصوص ودستکش وعینک وکلاه وماسک وکفش سمپاشی (چکمه ) استفاده نمود.

 

تلفن تماس و رزرو09197159389

تلفن تماس و رزرو09191435200

ای دی تلگرام : sampashiazin

 

 

 

برخی مطالب مرتبط با سمپاشی مزارع :

سمپاشی هتل

انواع آفت

سمپاشی ادارات

سمپاشی منزل